Тайно оръжие за Шанхайската история

Тайно оръжие за Шанхайската история

Тайно оръжие за Шанхайската история

Blog Article

Читателите ще се влюбят в плътното ветрило от светове и персонажи, което се разгръща сред страниците на това рядко срещано бижу в морето на историческите романи.

В тази книга, за разлика от останалите два романа, липсват автобиографичните моменти. Това се усеща особено силно в стегнатото повествование, няма онези отклонения, така характерни например за „Петокнижие Исааково“. Това обаче не прави романа по-малко личен, защото е съпреживяна същата драма на войната и Холокоста, било то в Германия, България или в далечен Шанхай.

Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.

Да живееш на безопасно място. В Париж е безопасно, германците не са ни бомбардирали повече от година.

Когато влезе вътре, тя се огледа, като че ли за да се увери, че всичко е такова, каквото го бе оставила сутринта.

Ако новите ѝ роднини се окажеха трудни хора, всеки ден щеше да се превърне в мъчение, особено ако не успееше да роди синове. Беше станала свидетелка на такива събития още докато беше в Шанхай.

Плен, затвор и катастрофа превръщат автора на "Шогун" в писател

А посланието му остава дълго в сърцето и душата – онази „Порцеланова луна“, която вечер осветява пътя на всеки един от нас, е една и съща, независимо от различията ни.

Експедиция на НИМ проучи древното пристанище на крепостта Хрисосотира в Созополския залив

Чичо ѝ щеше да се посрами пред семейството, да не говорим за бъдещите ѝ роднини, ако тя откажеше да се подчини. Клюките щяха да стигнат до приятелите разкази Шанхай на семейството и бизнес партньорите му.

Шанхай, със своя ограничен статут на открит град, бе единственото място на този свят, което можа да приюти двайсетина хиляди германски и австрийски евреи, предимно интелектуалци, успели да се доберат до устието на великата река Яндзъ, преди крематориумите да обгърнат Европа с тежкия си дим.

Китайские войска пересекли Сучжоухэ и перегруппировались для новой схватки с японцами.

С великолепен и поетичен стил романът на Джени Чанг умело разкопава част от забравената част от историята на Франция по време на Голямата война и отдава почит както на китайските работници, дошли да подпомогнат военните действия, така и на членовете на китайската общност в Париж, които доброволно работят като преводачи и служат като мост между двете култури.

Запазване на името, имейл адреса и уебсайта ми в този браузър за следващия път когато коментирам.

Report this page